Lapset ja nuoret
teemme suuria musikaalituotantoja, joihin lapset ja nuoret pääsevät mukaan avoimen haun kautta. Tämän lisäksi teemme yhteistuotantoja eri oppilaitosten kanssa. Työllistämme vuosittain omissa tuotannoissamme alueen taideoppilaitosten opiskelijoita. TUOTAMME MYÖS OMIA LASTENTEATTERIESITYKSIÄ. EDISTÄMME MYÖS TAIDEKASVATUSTA.
Opettajien oppimateriaalipaketit (2022)
Tuotamme opettajile opetuspaketteja, jotka tarjoavat helpon tavan perehtyä teatteriin ennen ja jälkeen esityksen.
Matilda (2021)
Musikaali. Mukana 20 lasta ja nuorta. Yhteistyössä Harjanne Company Ltd, MD Company Oy ja Tampereen Työväen Teatteri.
Nahkatakkinen tyttö(2020)
Nuorisomusikaali. Mukana 80 TYK:n opiskelijaa. Yhteistuotanto Tampereen yhteiskoulun lukio ja Tampereen Työväen Teatteri
Suuri kot-kot-miau (2019)
Lastenteatteriesitys. Yhteistyössä Tampereen Yliopiston Teatterityön tutkinto-ohjelma NÄTY ja Tampereen Työväen Teatteri
Feeri (2019)
Lastenteatteriesitys. Yhteistuotanto Teatteri Sydänkäpy (Ruotsi), Teatteri Quo Vadis ja TTT
Billy Elliot (2018)
Musikaali. Mukana 31 lasta ja nuorta. Tuotanto Tampereen Työväen Teatteri, Harjanne Company Ltd, MD Company Oy ja Tampereen Työväen Teatteri.
Adalminan helmi (2018)
Lastenteatteriesitys. Tuotanto Tampereen Työväen Teatteri.
Valkoinen (White) (2014)
Lastenteatteriesitys. Tuotanto Tampereen Työväen Teatteri.