Maria Ylipää & Ystävät: Star of Wonder

Näyttämö

TTT-Klubi

Hinnat

22,00

Ikäsuositus

Ei ikärajaa

Esityskalenteri

JOULUA KOHTI

Osta Lippupisteen kautta

Maria Ylipää & Ystävien jouluinen konsertticocktail Star of Wonder sisältää uutta ja vanhaa Suomesta ja maailmalta – tyylillisesti laidasta laitaan, kuten tälle orkesterille kuuluu.

Illan konsertissa joulua kohti johdattavia kappaleita ovat esimerkiksi Likainen enkeli (Anna-Mari Kähärän sävellys Ilpo Tiihosen runoon) sekä Aasi ja timpurin muija (Heimo Hatakan teksti Jukka Leppilammen säveltämänä). Luvassa on myös muutamia makupaloja joulun ajan ulkopuolelta.

Upeaääninen laulaja ja valovoimainen näyttelijä Maria Ylipää tarjoaa yhdessä unelmatrionsa kanssa joulun taikaa, jollaista et muualla koe. Marian kanssa yhtyeessä soittavat genrerajoista vähät välittävät instrumenttiensa mestarit Marzi Nyman (kitara), Niko Kumpuvaara (harmonikka) ja Ville Herrala (kontrabasso).

Show klo 19, ovet klo 18.